Маріуполь, Україна 

Загальна інформація про Маріуполь, Україна

Маріуполь (з др.грец. Μαριούπολις) – місто Марії в Донецькій області на південному сході України, засноване в 1778 році, яке  на прохання городян повернуло свою історичну назву у 1989 році. Розташований на березі Азовського моря, найважливіший економічний і промисловий центр України, найбільший морський порт, столиця греків Північного Приазов'я, кліматичний і грязьовий курорт по праву іменується «Морськими воротами» Донбасу.

Клімат у Маріуполі, Україна

Маріуполь вигідно розташувався в помірних широтах континентального кліматичного поясу. Для тутешніх місць характерним є тривале спекотне сухе літо і малосніжна зима. Переважають східні і південно-східні вітри. Середня максимальна температура повітря в липні становить +27.6 ° C, в той час як середня мінімальна в січні опускається до -6.2 ° C. Середня річна кількість опадів становить близько 430 мм на рік. З настанням холодів з жовтня по лютий характерними стають туманні дні. Безпосередня близькість до моря знижує відчуття спеки влітку і пом'якшує суворі погодні умови в зимові місяці, насичує повітря озоном, мікроелементами, в тому числі йодом, і мінеральними солями. Вже в травні з настанням стабільно теплих сонячних днів вода біля берега прогрівається до +18 ° C, що ознаменовує початок пляжного сезону, який триватиме до середини-кінця вересня. Максимальна температура води в Азовському морі вздовж маріупольських пляжів піднімається в розпал літа в липні до +25.7 ° C. У теплу пору року переважають сонячні ясні дні, а це понад 1500 годин.

Море та пляжі в Маріуполі, Україна

З кожним роком піщані пляжі з домішками дрібної мушлі в межах міста Маріуполя стають все більш доглянутими і обладнаними, регулярно очищається дно і пісок. Усі вони безкоштовні. Серд городян і приїжджих найбільш популярними є «Міський» і «Піщаний» пляжі. На «Міський» пляж зручно дістатися муніципальним транспортом з багатьох районів міста, за необхідності можна викликати таксі. Тут встановлені нові просторі дерев'яні лежаки, навіси, тренажери, душові кабіни. Берегова лінія розділена хвилерізами. На «Міському пляжі» поруч з кафе «Санта-Барбара» розташовані дитячий пляж і пляж для людей з особливими потребами. По краю висаджені дерева, забезпечуючи відпочиваючим необхідну тінь. По обидва боки «Міського» пляжу знаходяться менш популярні «Турист» та «СРЗ». Мабуть, найулюбленішим місцем відпочинку вважається пляж «Піщаний». З центру міста сюди ходить громадський транспорт, у вихідні та святкові дні проїхати на власному автомобілі або таксі до дальнього краю буде проблематично. «Піщаний» умовно розділений на пляжі «На каменях» (в безпосередній близькості до порту), «Дельфін» і «Бригантина» (в районі однойменних набережних кафе), і найвіддаленіший у місті «Криничка», де висаджені кримські сосни. На кожній з ділянок є широка піщана берегова лінія, кафе, майданчики для пляжного волейболу, туалети. Кожен з відпочиваючих тут знаходить свій улюблений куточок для відпочинку з друзями та сім'ями. Менш туристичними вважаються пляж «Лівобережний» на Лівому Березі і «Залізничний», хоча останній досить доглянутий, є лавки, душ, роздягальні, навіси, лежаки.

Інфраструктура та розваги в Маріуполі, Україна

Маріуполь - промисловий, торгівельний і туристичний центр південно-східної України. Серед найбільших підприємств можна виділити «Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча» і «Металургійний комбінат« Азовсталь», Маріупольський морський торговельний порт. Розвинена інфраструктура міста також включає в себе ряд медичних установ, пологові будинки, приватні клініки, вищі навчальні заклади, консерваторію, театр, музичну і театральну школи, дитячу художню школу ім.Куінджі, художній салон Dali, торгівельно-розважальний центр для дітей та дорослих ПортCity, Fly Kids, санаторії, салони краси, спорткомплекс «Іллічівець», концертні зали, плавальні басейни, боулінг-клуби, кінотеатри, туристичні маршрути і визначні пам'ятки, квест-кімнати, серфінг-клуб «Віндспорт» (сел. Піонерське в 15 хв. їзди ), кафе, бари, ресторани, спортивні клуби, яхт-клуб «Азовсталь», банки ( «Приватбанк», ПУМБ, «Ощадбанк») і банкомати, аптеки, супермаркети (АТБ, «Сільпо», «Дзеркальний», «Ярмарка», «METRO»), будівельний гіпермаркет «Епіцентр», Консульство Греції. Популярними серед маріупольців і гостей міста стали такі місця громадського харчування, як:

  • Кафе «Сад» (Італійська, Японська, Китайська, Американська кухня) - знаходиться на Приморському бульварі, 10;
  • Кафе «Оба-На» (Європейська кухня) Приморський бульвар, 27;
    Ресторан «Фрау Анна» (Німецька, Європейська кухня) Приморський бульвар, 33;
  • Кафе «Старий Маяк» (Європейська кухня) Пр.Металургів, 11а;
    Паб «КУЛЬТ» Маріуполь (авторська кухня з дров'яної печі) Приморський бульвар, 27

Інфраструктура та розваги в Маріуполі, Україна

На честь 240-річчя міста було покладено початок грандіозної реконструкції туристично привабливих центрів Маріуполя. У рамках проекту «Кластер Діви Марії» було відреставровано Театральну та Грецьку площі, центральний проспект Миру, модернізовано освітлення вулиць, проведено ремонт доріг, парків та скверів не тільки в центральних, а й у віддаленому Лівобережному районі. Маршрут в 10 км стає предметом гордості для городян і магнітом для гостей міста. По всьому периметру Театрального кільця реконструйовані фасади історичних будівель. Улюбленим місцем відпочинку вважаються парки «Міський сад» з морською панорамою і Приморський парк. У 2020 році по всьому місту поповнилася колекція міні-скульптур, кожна з яких - це цінна міська легенда. Гуляючи вуличками Маріуполя, будьте уважні - на вашому шляху обов'язково зустрінуться милі фігурки Архітектора Нільсена, чарівного «Мамонтеня», «Коваля Приазовського Робочого», «Домахи», «Кораблик», «Осетра», «Пелікана». Регулярні виставки художників проходять у виставковому залі ім.Куінджі, дізнатися про творчий шлях самого маестро можна в Художньому музеї ім.Куінджі, заглибитися в історію міста допоможуть співробітники Маріупольського краєзнавчого музею та Музею народного побуту. Побувавши в Маріуполі один раз, вам захочеться повернутися сюди знову, оскільки місто з кожним днем ​​стає все більш привабливим для гостей. "Велика культурна столиця України 2020", щорічний фестиваль на узбережжі Азовського моря MRPL City Festival, мультидисциплінарний міжнародний фестиваль сучасного мистецтва GOGOLFEST та інші івенти - це все Маріуполь!

Vezha Creative Space - візитна картка Маріуполя

Особливою прикрасою і візитною карткою міста вважається центр Vezha Creative Space, що розташувався в будівлі першої водонапірної башти. Будівля (один з 5 офіційних пам'ятників архітектури Маріуполя), зведена за проектом архітектора Віктора Нільсена, 3 липня 2020 року відзначилf свій 110й ювілей. Вежа сьогодні - це культурно-туристичний центр, коворкінг, популярний оглядовий майданчик, бібліотека, лекторій, креативний майданчик і бібліотека.

 

Парк "Веселка"

У 2019 на Лівому березі відкрили реконструйований парк «Веселка», який вже встиг отримати звання «маленька Голландія».

Экстрім Парк

Одним з найкращих місць для сімейного відпочинку по праву вважається екстрім-парк. 14 сучасних атракціонів, кафе і дитячі майданчики істотно урізноманітнюють дозвілля своїх гостей.

Спортивно-розважальний комплекс "Аляска-Центр"

Спортивно-розважальний комплекс «Аляска-Центр» по вулиці Гранітній пропонує безліч ідей для активного проведення часу, як влітку, так і взимку. Лижні траси. кафе, скалодром і мотузковий парк являють собою чудові альтернативи для спільного відпочинку дорослих і дітей.

Мечеть Султана Сулеймана Пишного

У Маріуполі мирно уживаються представники різних релігійних конфесій. Свідченням тому є  діюча Мечеть Султана Сулеймана Пишного, яка розташована в зелені Приморського Парку. Величну будівлю в характерному архітектурному стилі відкрито для відвідування.

Маріупільський парк дикої природы "У Вашури"

Маріупольський парк дикої природи та зоопарк «У Вашури» - улюблене місце відпочинку маріупольців і гостей міста. Багатьох вихованців дітвора знає поіменно, більш того, тут тварин можна годувати.

Музичний фонтан у Театральному сквері

З 2019 року центром максимальної концентрації гостей різного віку став музичний фонтан в Театральному сквері. У теплу пору року тут можна попустувати під освіжаючими бризками, покататися на прогулянковому транспорті, а взимку площу трансформують під льодовий каток під відкритим небом.

Транспортна розв'язка у Маріуполі, Україна

Зі Львова, Києва, Харкова, Одеси, Бахмута в Маріуполь можна дістатися поїздом. Також на залізничний вокзал прибувають електрички з довколишніх населених пунктів. Добре розвинена транспортна розв'язка біля залізниці вокзалу дозволяє дістатися на громадському транспорті або таксі в будь-який район міста. Важливою ланкою в транспортній системі регіону став автовокзал Маріуполя, що дозволяє здійснювати міжнародні та міжміські рейси. Напрямки необхідно уточнювати на момент планування поїздки. Серед них Київ, Харків, Одеса, Запоріжжя, Миколаїв, Дніпропетровськ. Власним автотранспортом можна доїхати до Маріуполя з Києва по трасах Е40 / М03 и T0803, з Харкова - Е40 / М03 і Н20, Львова - Е40, Дніпра - T0803 і багатьох інших міст. GPS координати Маріуполя:

  • Широта: 47 ° 05'42 "пн.ш.
  • Довгота: 37 ° 32'28 "східної довготи

Інтернет та мобільний зв'язок у Маріуполі, Україна

Перебуваючи в Маріуполі, у вас не буде перебоїв з мобільним зв'язком. Покриття надають такі оператори, як: Київстар, life :), Vodafone Україна, Jeans, Екотел,, Білайн Україна.

 

 

FacebookTwitterShareShare